Zapoznanie dzieci ze światem finansów

[browser-shot url=”http://pl.kruk.eu” width=”300″]

Grupa KRUK to jedna z najbardziej znaczących firm w dziale windykacji. Skuteczność, profesjonalizm, solidność i rzetelność to cechy, które jedynie w najmniejszym stopniu charakteryzują markę KRUK. Firma ta świadczy usług windykacyjne, ale zajmuje się również obrotem wierzytelnościami. Jako marka ciesząca się ogólnym uznaniem społeczeństwa, KRUK aktywnie wspiera inicjatywy związane z promowaniem wiedzy na temat finansów i zarządzania oszczędnościami.

Przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, który wiąże się ze znacznym obciążeniem portfela wszystkich rodziców, Grupa KRUK wskazuje jak istotne staje się poczucie świadomości finansowej pośród najmłodszych. Dzieci są uczestnikami zakupów związanych z ich pójściem do szkoły. Warto więc przy tej okazji uzmysłowić swoim pociechom ile poszczególne książki, przybory i ubrania kosztują. Ważne by mówić dziecku czy zapłaciliśmy dużo czy też mało. W ten sposób kształtujemy i poszerzamy jego świadomość finansową. Z ostatnich badań TNS Polska, przygotowanych dla KRUK, 31% Polaków uznało, iż raczej mało wie na temat finansów, następnie 33% z nich twierdzi, że posiada wiedzę wyłącznie podstawową. Jednak 63% Polaków uważa, że w młodości słabo znało się na pieniądzach, na sposobach ich wydawania i oszczędzania. Dlatego też dziś wiemy, że należy zrobić wszystko, aby już wśród najmłodszych szerzyć wiedzę na temat finansów.

KRUK zachęca do planowania wydatków wraz ze swoimi dziećmi. Warto jak najwcześniej uczyć swoje dziecko rozważnego wydawania pieniędzy. Młodzi muszą wiedzieć, że ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze muszą być wydane w racjonalny sposób. Wyedukowane w tym kierunku dzieci i młodzież będą potrafiły zaoszczędzić pieniądze i nigdy nie popadną w poważne tarapaty finansowe.

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej przy odpowiednim wsparciu Grupy KRUK wydało komiks „Czym jest dług” przeznaczony dla najmłodszych dzieci.

Więcej informacji pozyskasz w tym miejscu.

Źródło:http://pl.kruk.eu/aktualnosci/art140,nowy-rok-szkolny-nowe-wyzwania.html

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments