Zapoznanie dzieci ze światem finansów

[browser-shot url=”http://pl.kruk.eu” width=”300″]

Grupa KRUK to jedna z najbardziej znaczących firm w dziale windykacji. Skuteczność, profesjonalizm, solidność i rzetelność to cechy, które jedynie w najmniejszym stopniu charakteryzują markę KRUK. Firma ta świadczy usług windykacyjne, ale zajmuje się również obrotem wierzytelnościami. Jako marka ciesząca się ogólnym uznaniem społeczeństwa, KRUK aktywnie wspiera inicjatywy związane z promowaniem wiedzy na temat finansów i zarządzania oszczędnościami.

Przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, który wiąże się ze znacznym obciążeniem portfela wszystkich rodziców, Grupa KRUK wskazuje jak istotne staje się poczucie świadomości finansowej pośród najmłodszych. Dzieci są uczestnikami zakupów związanych z ich pójściem do szkoły. Warto więc przy tej okazji uzmysłowić swoim pociechom ile poszczególne książki, przybory i ubrania kosztują. Ważne by mówić dziecku czy zapłaciliśmy dużo czy też mało. W ten sposób kształtujemy i poszerzamy jego świadomość finansową. Z ostatnich badań TNS Polska, przygotowanych dla KRUK, 31% Polaków uznało, iż raczej mało wie na temat finansów, następnie 33% z nich twierdzi, że posiada wiedzę wyłącznie podstawową. Jednak 63% Polaków uważa, że w młodości słabo znało się na pieniądzach, na sposobach ich wydawania i oszczędzania. Dlatego też dziś wiemy, że należy zrobić wszystko, aby już wśród najmłodszych szerzyć wiedzę na temat finansów.

KRUK zachęca do planowania wydatków wraz ze swoimi dziećmi. Warto jak najwcześniej uczyć swoje dziecko rozważnego wydawania pieniędzy. Młodzi muszą wiedzieć, że ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze muszą być wydane w racjonalny sposób. Wyedukowane w tym kierunku dzieci i młodzież będą potrafiły zaoszczędzić pieniądze i nigdy nie popadną w poważne tarapaty finansowe.

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej przy odpowiednim wsparciu Grupy KRUK wydało komiks „Czym jest dług” przeznaczony dla najmłodszych dzieci.

Więcej informacji pozyskasz w tym miejscu.

Źródło:http://pl.kruk.eu/aktualnosci/art140,nowy-rok-szkolny-nowe-wyzwania.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czarny1101
9 miesięcy temu

1. Jak można zapoznać dzieci ze światem finansów?
2. Jakie metody i narzędzia można wykorzystać, aby edukować dzieci na temat finansów?
3. Jaki jest najlepszy wiek, aby zacząć edukację finansową dzieci?
4. W jaki sposób można wytłumaczyć dzieciom pojęcia związane z finansami, takie jak budżet czy oszczędzanie?
5. Jakie są najważniejsze lekcje finansowe, które warto przekazać dzieciom?
6. Czy istnieją specjalne gry lub programy komputerowe, które mogą pomóc dzieciom w nauce finansów?
7. Jak można nauczyć dzieci planowania finansowego i podejmowania świadomych decyzji związanych z wydatkami?
8. Czy istnieją organizacje lub projekty, które zajmują się edukacją finansową dla dzieci i młodzieży?
9. Jaką rolę rodzice mogą odegrać w wprowadzeniu dziecka w świat finansów?
10. Jakie konkretne działania można podjąć, aby zachęcić dzieci do oszczędzania i inwestowania swoich pieniędzy?

Świat finansów oczami dziecka
9 miesięcy temu

Oferujemy ciekawy i interaktywny program, który ma na celu zapoznanie dzieci ze światem finansów. Nasi doświadczeni instruktorzy poprowadzą zajęcia, podczas których dzieci będą miały możliwość nauczenia się podstawowych zasad gospodarki, oszczędzania, inwestowania i planowania finansowego.

Przez zabawę i praktyczne ćwiczenia dzieci będą uczyć się o wartości pieniądza, jak zarabiać i oszczędzać, jak prowadzić budżet domowy oraz o różnych rodzajach kont bankowych. Przez symulację zakładania własnej firmy dzieci będą zdobywać umiejętności związane z planowaniem, negocjacjami i zarządzaniem finansowym.

Kursy będą prowadzone w grupach wiekowych, aby dostosować program do potrzeb i zainteresowań dzieci. Organizujemy również wyjścia do banków, gdzie dzieci będą miały okazję zobaczyć, jak funkcjonuje prawdziwa instytucja finansowa i poznać jej podstawowe usługi.

Nasze zajęcia są nie tylko edukacyjne, ale również rozwijające umiejętności interpersonalne i zdolności do pracy zespołowej. Wierzymy, że wcześniejsze zrozumienie zasad finansowych pomoże dzieciom w przyszłości, dając im solidne podstawy do osiągnięcia swoich celów i zarządzania swoim budżetem.

Zapraszamy do zapisów!