Na czym polega windykacja zaległych składek ubezpieczeniowych

Szybka windykacja niezapłaconych składek. Ubezpieczalnia nakłada kary na dłużników – sprawdź swoje prawa i obowiązki. Zaległe składki za OC bez przedawnienia. Kiedy nie trzeba spłacać raty ubezpieczenia? Skuteczna windykacja. Egzekucja komornicza w ubezpieczalni bez kosztów dodatkowych. Odzyskanie długów – ranking firm windykacyjnych 100% online.

Co jest istotne w finansach zakładów ubezpieczeń?

Zakłady, czy też firmy ubezpieczeniowe, tak jak inne podmioty, które prowadzą swoistą działalność gospodarczą narażone są na różnego rodzaju nieścisłości. Stąd bardzo ważne jest zagadnienie związane zarówno z powstawaniem, jak i samym dochodzeniem zaległych należności od dłużników. Na dowód tego spotkać się można z wieloma zapisami w ustawach dotyczących działalności ubezpieczeniowej.

Najczęstsze windykacje w ubezpieczalni

Wszelkie czynności windykacyjne, które związane są z wykonywaniem umów ubezpieczeniowych dotyczą między innymi dochodzenia należności za niespłacone składki. Mowa tutaj zarówno o należnościach bezpośrednio od ubezpieczającego, pośredników, czy też innych podmiotów. Najwyższą pozycję wówczas obejmują te należności, które dotyczą nieopłacenia terminowego składek ubezpieczeniowych. To właśnie ich jest najwięcej.

Czy wszystkie składki można windykować?

Pamiętać należy, że nie każda zaległa składka, która nie została opłacona podlega działaniom windykacyjnym. Aby było to możliwe, składka musi stać się wymagalną. Innymi słowy musi pojawić się termin, który wskazuje jasno, że składka powinna być uregulowana. W niektórych przypadkach sytuacja pozwala jednak na przełożenie terminu spłaty. Do tego celu jest konieczna zgoda zakładu ubezpieczeń. Samowolne przełożenie go tożsame jest z naruszeniem warunków umowy, a jednocześnie przepisów prawa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments