Wyprawka szkolna- zakupy czas zacząć

[browser-shot url=”http://pl.kruk.eu” width=”300″]

Koniec sierpnia i początek września każdego roku to istne zakupowe szaleństwo związane z posłaniem dzieci do szkoły. Zakupy te (oczywiście dla rodziców) nie należą do najprzyjemniejszych. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że zakup szkolnej wyprawki rodzice planują zazwyczaj na ostatnią chwilę. Warto pomyśleć nieco wcześniej, aby ominąć sezon zakupowy, a tym samym zaoszczędzić znaczną część pieniędzy.

Podstawowymi rzeczami jakie należy zakupić dla dziecka to podręczniki, przybory szkolne, mundurki oraz dodatkowe opłaty do których należą m.in. ubezpieczenie, czesne, internaty czy stancje. W ubiegłym roku na wyprawkę szkolną rodzice stracili średni 1 199 zł, co daje wynik większy o 7% aniżeli rok wcześniej. Można tylko przypuszczać ile za szkolną wyprawkę będą musieli zapłacić rodzice w tym roku.

TNS Polska na specjalne zlecenie Grupy KRUK przeprowadziło badania z których jasno wynika, że 49% Polaków planuje budżet domowy wraz z dziećmi. Natomiast jedynie 2% ankietowanych twierdzi, że uczy swoich dzieci rozsądnego wydawania pieniędzy i oszczędzania.

Ciężko stwierdzić dlaczego tak duże pieniądze przeznaczane są na wyprawkę szkolną. Być może to kwestia złego planowania budżetu domowego, gdzie znaczny wpływ mają zachcianki dzieci. A być może problem leży w zbyt wygórowanych cenach podręczników i przyborów szkolnych.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://pl.kruk.eu/aktualnosci/art135,wyprawka-szkolna-bez-dziury-w-domowym-budzecie.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra O
6 miesięcy temu

Witam. Szukam pożyczki na produkty do szkoły dla mojego dziecka. Może to nie wyprawka, bo mamy listopad, ale potrzebuje gotówki.
Interesuje mnie kwota 5 000 zł
Proszę o pomoc

Łukasz
4 miesięcy temu

Witam.
Chce pożyczyć 10 000 zł
Prosze o ofertę