Czy jest możliwa windykacja poniżej 500 zł?

Skuteczna i szybka windykacja niewielkich kwot należności. Przepisy prawa a egzekwowanie długów pieniężnych. Odzyskiwanie zaległych środków pieniężnych od kontrahentów i klientów. Jak radzić sobie z długami niższymi niż 500 złotych? Tania windykacja nieuczciwych konsumentów.

Nieuczciwy kontrahent pojawia się w większości różnego rodzaju firm. Mogłoby się wydawać, że sprawa jest najgorsza wówczas, kiedy kwoty należności opiewają na bardzo wysokie kwoty. W rzeczywistości jednak o wiele ciężej jest egzekwować należności poniżej 500 złotych.

Posiadanie kilku, a nawet kilkunastu klientów, którzy nie regulują należności w kwocie nie przekraczającej 500 złotych jest bardzo uciążliwe. Stratna jest na tym firma, ponieważ automatycznie pogarsza się jej płynność finansowa. Samodzielna windykacja w takim przypadku nie tylko pochłania zbyt wiele czasu, ale i jest zdecydowanie mniej efektowna.

Bardzo często zaprzestanie spłaty zobowiązania jest przemyślane i celowe. Kontrahenci uważają, że skoro dług jest niewielki, to wierzyciel nie zgłosi sprawy do sądu tylko zapomni o należnościach. Takie rozwiązanie jest jednym z najgorszych możliwych. Wierzyciel musi pamiętać, że kwoty nawet poniżej 500 złotych warte są egzekwowania.

W przypadku kiedy rozmowy oraz negocjacje z dłużnikiem nie skutkują. Sprawę można oddać do firmy windykacyjnej. Co prawda znalezienie odpowiedniej jest ciężki, gdyż uważają, że odzyskiwana kwota jest zbyt niska, niemniej jednak są i takie, które się w tym specjalizują. Co więcej, pojedynczy windykatorzy chętnie podejmują takie działania.

Jako, że rozmowy nie skutkują niczym konkretnym, należy przejść do pisemnych wezwań do zapłaty. Zapewne i one nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, jednak są niezbędne do podjęcia kolejnego kroku, którym jest oddanie sprawy do sądu. Wówczas wierzyciel ma dowód na to, że kontrahent był informowany o tym, że posiada zadłużenie do uregulowania.

Zaraz po wydaniu decyzji przez sąd, wierzyciel może przekazać sprawę stosownemu komornikowi. Ten z kolei zajmuje się zajęciem gotówki z konta bankowego dłużnika, bądź szuka innego, możliwego i najszybszego rozwiązania na pozyskanie od niego należnej kwoty, zwiększonej o odsetki oraz koszta procesu sądowego oraz wysyłanych do niego monitów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź profesjonalne usługi windykacyjne
18 dni temu

Oferujemy profesjonalne usługi windykacyjne, które obejmują również przypadki długów poniżej 500 zł. Nasz doświadczony zespół specjalistów zajmuje się skuteczną odzyskiwaniem należności, niezależnie od ich wysokości. Działamy w sposób zdecydowany, ale jednocześnie z poszanowaniem przepisów prawa oraz etyki zawodowej. Naszym celem jest osiągnięcie porozumienia między wierzycielem a dłużnikiem w sposób jak najbardziej korzystny dla obu stron. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej sprawy oraz skutecznym metodom windykacyjnym, jesteśmy w stanie pomóc w odzyskaniu nawet niewielkich kwot.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i skuteczności działania, aby szybko i sprawnie rozwiązać problem związany z niespłaconymi długami. Skontaktuj się z nami, a nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania i przedstawi szczegóły naszej oferty dostosowanej do Twoich potrzeb.

Zoskaa79
4 miesięcy temu

Mam komornika. czy ktoś może mi pomóc?