Udostępnianie informacji gospodarczych- ustawa do poprawy

[browser-shot url=”http://www.windykacja.pl” width=”300″]

Zgodnie z obowiązującą już od czterech lat ustawą, aby sprawdzić wiarygodność płatniczą konsumenta czy też przedsiębiorcy należy zgłosić się łącznie do czterech biur, których zakres informacji jest zróżnicowany. Co więcej w każdym z biur należy uiścić odpowiednią opłatę. Ministerstwo Gospodarki pragnie położyć temu kres, wprowadzając nowe zmiany do ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych.

Znowelizowana ustawa ma za zadnie:

  • ułatwić dostęp do informacji o wiarygodności płatniczej małym i średnim przedsiębiorcom;
  • zmniejszyć koszty pozyskiwania tych informacji;
  • chronić dłużników przed niesłusznym wpisem do rejestru;
  • zbudować pełniejszą bardziej przejrzystą bazę danych;

Powyższy projekt ma umożliwić urzędom publicznym (urzędom skarbowym, oddziałom ZUS czy KRUS) przekazywanie informacji o zobowiązaniach publicznoprawnych dotyczących opłat administracyjnych i podatków lokalnych. Jednak mimo wszystko nie będzie można przekazać informacji na temat nałożonych kar i innych opłat o charakterze karnym, a także o zaległościach podatkowych jeżeli nie są prawomocnie i ostatecznie stwierdzone.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://www.windykacja.pl/wiadomosci,ustawa-o-udostepnianiu-informacji-gospodarczych-do-poprawek.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poznaj ofertę dla firm
9 miesięcy temu

Zapewniamy usługi udostępniania informacji gospodarczych zgodnie z nową ustawą poprawiającą. Gwarantujemy szybkie i bezpieczne przekazywanie potrzebnych danych. Skorzystaj z naszej oferty i zwiększ swoją efektywność biznesową. Skontaktuj się z nami już dzisiaj!