Sprawdzanie bazy BIG coraz bardziej powszechne

[browser-shot url=”http://www.infomonitor.pl/biuro_prasowe/wydarzenia/temat_miesiaca/748.html ” width=”300″]

O sukcesie i powodzeniu w transakcji decyduje odpowiedni dobór kontrahentów. W dzisiejszych czasach staje się to niezmiernie trudne, ponieważ na rynku istnieje tak wiele przedsiębiorców, których często nie potrafimy określić mianem zaufanych, czy też mało wiarygodnych. Współczesny przedsiębiorca decyzje musi podejmować w sposób szybki i konkretny. Dlatego też ciężko uchronić się przed związaniem z kontrahentem, który może przyspożyć wielu nieprzyjemności.

Żaden właściciel firmy nie chce zawierać transakcji z kimś kto nie wywiązuje się z warunków umowy i kto przede wszystkim nie płaci należności finansowych. Taki kontrahent stwarza niemały problem, ponieważ nie dość, że nie pozwala firmie na odzyskanie swoich zysków to dodatkowo naraża ją na pewne straty.

Jedynym rozwiązaniem, już na początku zawierania relacji biznesowych z innym przedsiębiorcą, staje się sprawdzenie jego wiarygodności płatniczej. Jest to możliwe dzięki bazie danych BIG, który jasno przedstawia czy dany podmiot znajduje sie w Rejsestrze Dłużników BIG, jeśl tak to zawiera informację na jaką kwotę oraz przez kogo został do takiego rejestru wpisany. Jeżeli przedsiębiorca obawia się nieterminowych płatności warto skorzystać z tego typu sprawdzenia.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez TNS Polska dla BIG, 74 proc. polskich przedsiębiorców uważa, że określenie firmy wiarygodnej finansowo ma bardzo duży wpływ na decyzję o rozpoczęciu współpracy. Solidność, rzetelność i terminowość to kluczowe cechy przedsiębiorstwa z którym chętnie zawiera się transakcje. Ponadto badania z czerwca tego roku jasno przedstawiają, że 81 proc. Przedsiębiorców unzało, iż nieterminowe płatności wpływają destrukcyjnie na ich firmę. Nie warto więc narażać swojej firmy na straty.

Korzystanie z raportów BIG staje się coraz bardziej powszechne. Dla przedsiębiorców jest to stała czynność, która poprzedza zawarcie umowy z przyszłym, potencjalnym kontrahentem. Od danych BIG uzależniona jest decyzja, ponieważ, aby transakcja stała się udaną, zarówno jeden jak i drugi przedstawiciel firmy musi wykazywać się uczciwością i rzetelnością w prowadzeniu interesów biznesowych.

Więcej informacji znajduje się tu.

Źródło: http://www.infomonitor.pl/biuro_prasowe/wydarzenia/temat_miesiaca/748.html

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments