Nowelizacje kodeksu cywilnego i ustaw okołokodeksowych

[browser-shot url=”http://ibspolska.pl” width=”300″]

Należy przyznać, iż nowoczesne technologie zdominowały świat XXI wieku. Jedni twierdzą, że zjawisko to nie jest niczym korzystnym. Inni zaś uważają, że nowoczesne technologie ułatwiają i usprawniają życie współczesnego człowieka. W myśl nowoczesnych technologi, które usprawniają większość procesów, polski rząd postanowił opracować nowe projekty ustaw nowelizacyjnych do kodeksu cywilnego i ustaw okołokodeskowych.

Duża nowelizacja kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego, a także paru dodatkowych ustaw przewiduje informatyzację procedur sądowych i wprowadza nowe pojęcie dokumentu. Zmiany te wiążą się z nowymi zasadami jakie obowiązywać będą wszystkie podmioty gospodarcze. Głównym celem zaplanowanych zmian jest uproszczenie postępowań cywilnych i ograniczenie do minimum formalności z nimi związanych. Od teraz można za pomocą poczty elektronicznej złożyć pewne dokumenty. Nie ma już konieczności umieszczania podpisu.

W czerwcu tego roku Rząd przygotował projekt ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Jego zadaniem jest zmiana Prawa upadłościowego i naprawczego. Zmiany te mają polegać na zastosowaniu nowych, skutecznych działań, które uratują przedsiębiorstwo popadające w trudną sytuację ekonomiczną. Z drugiej zaś strony jest to jednoczesna ochrona wierzycieli przed ich własnym upadkiem i niewypłacalnością. Tylko zastosowanie nowych przepisów w praktyce umożliwi odpowiednią weryfikację. Wówczas okaże się czy nowelizacje rzeczywiście chronią wszystkich przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://ibspolska.pl/nadchodza-zmiany-w-kodeksie-cywilnym-i-ustawach-okolokodeksowych.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź najnowszą nowelizację kodeksu cywilnego
4 miesięcy temu

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu naszą ofertę dotyczącą nowelizacji kodeksu cywilnego oraz ustaw okołokodeksowych. Jesteśmy doświadczoną firmą zajmującą się prawnymi aspektami polskiego systemu prawnego i mamy bardzo bogate doświadczenie w tym obszarze.

Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą dostosować swoje działania do najnowszych zmian w przepisach prawnych. Możemy pomóc Państwu w identyfikacji obszarów, które wymagają nowelizacji oraz w przygotowaniu i wdrożeniu odpowiednich zmian.

Nasza praktyka obejmuje zarówno przygotowanie projektów zmian, jak i wsparcie w procesie legislacyjnym, np. poprzez konsultacje z odpowiednimi instytucjami, czy uczestnictwo w pracach legislacyjnych. Wszystkie nasze działania są oparte na gruntownej analizie przepisów prawnych oraz bieżących orzeczeń sądowych, aby dostarczyć Państwu rozwiązania odpowiadające aktualnym wymogom prawnym.

Dotychczasowa współpraca z naszymi klientami, w tym zarówno duże korporacje jak i małe i średnie przedsiębiorstwa, pozwoliła nam zdobyć duże doświadczenie i pozytywne rekomendacje. Wielu z nich korzystało z naszych usług w zakresie stosowania prawa cywilnego i okołokodeksowego.

Liczymy na owocną współpracę i zapewniamy Państwa, że nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby obsłużyć Państwa potrzeby w zakresie nowelizacji kodeksu cywilnego oraz ustaw okołokodeksowych.