Nowe funkcje w systemie ksiąg wieczystych

[browser-shot url=”https://www.kpf.pl” width=”300″]

Od 1 lipca br. system, w którym są prowadzone księgi wieczyste, został wzbogacony o dodatkowe funkcje.

Ma to pozwolić na odnalezienie księgi wieczystej po podaniu imienia i nazwiska właściciela oraz na uzyskanie wyciągu z KW. Skrócony zatem zostanie czas trwania egzekucji sądowej i ułatwi pracę komornikom. Dotychczas musieli oni znać numer księgi, by odnaleźć grunt lub mieszkanie, z którego mógłby się zaspokoić wierzyciel. Regulacje te miały obowiązywać pół roku wcześniej, jednak problemy techniczne z systemem informatycznym spowodowały opóźnienie. Dłużnicy po zmianach nie będą mogli brakiem przyznania się do posiadania nieruchomości uchronić jej przed egzekucją. Nowy system stwarza możliwość bez ograniczeń w czasie i wielokrotności wyszukiwania ksiąg wieczystych. Będzie jednak do tego potrzebna zgoda ministra sprawiedliwości. Dokumenty zostaną udostępnione w systemie teleinformatycznym z możliwością wydruku i ze statusem dokumentów wydanych przez sąd.

Dokumenty będzie można również zamówić w tradycyjnej formie. Zostaną one przesłane pocztą.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:https://www.kpf.pl/serwis-prasowy/artykuly

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
martini19865
2 miesięcy temu

Jakie nowe funkcje zostały dodane do systemu ksiąg wieczystych?

System Ksiąg Wieczystych - co powinieneś wiedzieć!
5 miesięcy temu

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu naszą najnowszą ofertę dotyczącą wprowadzenia nowych funkcji w systemie ksiąg wieczystych.

Nasza firma, specjalizująca się w rozwoju i udoskonalaniu technologii związanych z księgami wieczystymi, zapewnia kompleksową i innowacyjną usługę dla wszystkich podmiotów zainteresowanych korzystaniem z elektronicznego systemu rejestrowego.

Nasze najnowsze funkcje umożliwiają szybkie i precyzyjne wyszukiwanie informacji w księgach wieczystych, dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów przetwarzania danych. Oferujemy również możliwość dotarcia do szerokiej bazy informacji, np. dotyczących własności nieruchomości, w sposób szybki i wygodny. Dodatkowo, nasz system jest w pełni zintegrowany z innymi systemami administracyjnymi, co pozwala na jeszcze łatwiejszą i bardziej efektywną obsługę klienta.

Nasze rozwiązania są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zapewniając bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Gwarantujemy również pełną poufność informacji oraz dostęp do nich tylko dla uprawnionych osób.

Dzięki naszemu nowoczesnemu systemowi, procesy związane z księgami wieczystymi stają się znacznie bardziej efektywne, oszczędzając czas i eliminując ryzyko popełnienia błędów. Zaufaj naszej renomowanej firmie i skorzystaj z nowych możliwości, jakie oferujemy.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej oferty.