Windykacja mandatu MPK – sprawdź co Ci grozi

Jazda na gapę bez biletu a wysokość mandatu. Jakie mandaty wystawia kontroler MPK? Czy trzeba płacić za brak dokumentu upoważniającego do ulgi? Uczeń bez ważnego biletu a kontroler. Skuteczna windykacja przejazdów bez biletu w MPK. Zajęcie komornicze majątku gapowicza.

Otrzymanie mandatu może zdarzyć się każdemu, co więcej w najmniej oczekiwanym momencie. Dotyczy to również przejazdów komunikacją miejską. Kontrolerzy mają prawo do wystawienia tak niechcianego mandatu w wielu okolicznościach. Najczęściej mowa tutaj o braku: aktualnego biletu, dokumentu, który potwierdza ulgę, bądź innego dokumentu umożliwiającego przejazd miejską komunikacją.

Wezwanie do zapłaty można pokryć na wiele sposobów. Jednym z nich jest automatyczna wpłata kontrolerowi. Inna możliwość to udanie się do kasy MPK, gdzie z powodzeniem można dokonać zapłaty. Dla osób, które nie mają czasu, bądź są przejazdem, istnieje możliwość uiszczenia opłaty przelewem. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość złożenia wniosku o anulowanie, bądź rozłożenie na raty zapłaty za mandat. Musi jednak ku temu zajść odpowiednia przesłanka.

Wbrew pozorom, kontrolerzy w dzisiejszych czasach mają dwie możliwości wystawiani mandatów. Jeden z nich to tradycyjne blankiety. Jednak coraz więcej używa się tych w wersji mobilnej. Niezależnie od rodzaju mandatu, jego odbiorca w wyznaczonym terminie musi pokryć tę należność. W innym przypadku, władze MPK zobowiązani są przekazać sprawę do sądu. W toku postępowania sądowego otrzymuje specjalne pozwolenie do egzekucji. Dłużnik powinien wówczas wiedzieć, że dla niego jest to bardzo zła okoliczność, ponieważ to on zostanie obarczony kosztami.

W przypadku, kiedy w dalszej kolejności dłużnik nie reguluje zobowiązania, sprawę przejmuje komornik sądowy. To z kolei są kolejne koszta dla dłużnika, związane z prowadzeniem postępowania. Wówczas, MPK ma prawo do przekazania danych o nieuczciwym konsumencie do Krajowego Rejestru Dłużników. Wówczas przez kolejnych 10 lat, dłużnik może mieć problemy z zaciągnięciem kredytu, czy zakupami na raty. Warto, więc dbać o pozytywną historię kredytowa i czym prędzej spłacić mandaty. Wówczas koszta są najmniejsze i władze zapominają o zajściu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
1 miesiąc temu

Czym jest windykacja mandatu MPK?
Jakie konsekwencje mogą wyniknąć z braku spłaty mandatu MPK?
Czy można uniknąć windykacji mandatu MPK?
Czy opóźnienie w spłacie mandatu MPK może wpłynąć na moją zdolność kredytową?
Jakie są koszty związane z windykacją mandatu MPK?
Czy windykacja mandatu MPK może skutkować egzekucją komorniczą?