Kogo dotyczy windykacja mandatu?

Otrzymałem mandat, co mam z nim dalej zrobić? Jak wygląda windykacja mandatu za przekroczenie prędkości? Sprawdź czy uda Ci się uniknąć zapłaty za naruszenie prawa. Skuteczna windykacja wszystkich mandatów. Odzyskanie należności z przewinienia. Wysokość mandatu a rodzaj windykacji.

Mandat, a ściślej mówiąc mandat karny to nic innego jak uproszczony tryb postępowania, który dotyczy spraw dotyczących wykroczenia nakładania grzywny za określone wykroczenie. Innymi słowy mandat to dokument, który potwierdza, że zostało naruszone prawo, czyli do skutku doszedł czyn zabroniony. W takim wypadku koniecznością jest uiszczenie stosownej opłaty celem zadośćuczynienia. Jest to jednakowo nauka, by nie robić określonej czynności w przyszłości.

Otrzymanie mandatu nie jest powodem do zmartwień. Oczywiście wszystko zależy od jego wysokości, niemniej jednak znacznie groźniejsze jest niezapłacenie zawartej na nim kwoty w wyznaczonym terminie. Ten ostatni to zazwyczaj siedem dni od czasu jego wystawienia. Po nim naliczane są odsetki karne, chociaż nie zawsze. Sprawa trafia wówczas każdorazowo do działu windykacji określonej instytucji. Takie jak policja posiadają specjalne jednostki, które zajmują się tym.

Windykacja niezapłaconego mandatu dochodzi do skutku niemalże zawsze. Istnieje bardzo mały procent powodów przyczyniających się do możliwości odstępstwa od mandatu. Zazwyczaj jest wykonanie wykroczenia nie z własnej winy. Niemniej jednak, aby móc uniknąć kosztów, należy udowodnić prawidłowość zajścia. Jak się okazuje nie zawsze jest to możliwe. Ponadto, kierowcy, którzy nie otrzymują nagminnie mandatów, z powodzeniem mogą otrzymać złagodzenie kary. Pamiętać trzeba, że to nie jest regułą i nie dotyczy wszystkich przewinień.

Mandat można dostać nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Życie się nieustannie toczy, a zwykły człowiek nie jest w stanie przewidzieć co może się konkretnego dnia wydarzyć. Najczęściej mandaty towarzyszą przekroczeniom takim jak: przekroczenie prędkości jazdy, przejście, bądź przejazd na czerwonym świetle, niewłaściwe parkowanie, jazda na tak zwaną gapę, czyli bez biletu, czy zaśmiecanie miejsca publicznego.

Mimo, że powodów do wystawienia mandatu jest bardzo wiele, to ich sprawy za nieuregulowanie należności toczą się wręcz identycznie. Sprawa zawsze zostaje oddana do działań windykacyjnych. To z kolei przyczynia się do powstania egzekucji, czyli zajęcia części majątku danego dłużnika. Mogą to być dobra z rachunku bankowego, ale i jego mienia prywatnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Co musisz wiedzieć o windykacji mandatu
27 dni temu

Oferta windykacji mandatu dla osób, które otrzymały mandat karny i potrzebują pomocy w uregulowaniu swojego zadłużenia. Skorzystaj z naszych usług, aby uniknąć konsekwencji związanych z niespłaconym mandatem.