Windykacja lokatora – szybka eksmisja, czy wspólne mieszkanie?

Najlepsze sposoby windykacji uciążliwych lokatorów. Szybka eksmisja nieuczciwych obywateli. Mieszkanie komunalne z gminy dla bezdomnych. Jak wyrzucić z mieszkania najemcę? Wezwanie do zapłaty czynszu. Nieterminowe regulowanie należności za gaz, wodę i prąd. Najlepsza firma windykacyjna.

Każdy z nas szuka coraz więcej pomysłów na to by zarobić dodatkową gotówkę, bądź też chociażby zminimalizować dotychczasowe koszta. Sposobów na tego typu działania wydają się nie mieć końca. Jednym z nich jest wynajem mieszkania, bądź też pokoju we własnym mieszkaniu innemu lokatorowi. Nie dość że osoba ma dodatkowe towarzystwo, to dodatkowo na tym zarabia. Co jednak jeśli lokator okazuje się po pewnym czasie osobą nierzetelną, która nie płaci za lokal?

Windykacja nierzetelnego lokatora

Zaprzestanie płacenia za wynajmowane mieszkanie, czy też pokój wiąże się z koniecznością podjęcia bardziej radykalnych działań aniżeli zwykłe prośby o uregulowanie należności. W takich wypadkach koniecznie należy przejść do działań skupiających się na miękkiej windykacji. Przede wszystkim chodzi tutaj o rozmowy na temat tego dlaczego lokator nie spłaca zobowiązania i kiedy może tego dokonać. W większości przypadków takie podejście pomaga.

Niemniej jednak zdarzają się także lokatorzy, na których miękka windykacja zdaje się nie działać. Wówczas niezależnie od panujących relacji, należy dostarczać pisemne monity, które wzywają do uregulowania należności. Jeśli i w tym przypadku dług nie zostanie spłacony, właściciel mieszkania może ubiegać się o eksmisję. Zapisy w umowie pozwalają wówczas między innymi na zerwanie umowy.

Oporni lokatorzy niekiedy nadal pozostają w mieszkaniu. Wówczas sprawa powinna trafić do sądu, gdzie wydane nakazy pozwolą komornikowi na dalsze działania. Warto jednak wiedzieć, że eksmisja nie może mieć miejsca do czasu kiedy lokator nie znajdzie sobie innego lokum. Zazwyczaj w takich przypadkach dostaje mieszkanie komunalne od gminy. Niemniej jednak to nie jest warunkiem, a właściciele mieszkania mogą nadal mieć na głowie uciążliwego lokatora. Prawo bardzo chroni lokatorów, nawet bardziej niż właścicieli mieszkań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Akinom0504
2 miesięcy temu

Czy chodzi o sytuację, w której lokator nie reguluje opłat za wynajem mieszkania? Czy chciałbyś/chciałabyś wiedzieć, czy lepszym rozwiązaniem jest szybka eksmisja czy też próba rozwiązania problemu poprzez wspólne mieszkanie?

Wszystko co musisz wiedzieć o windykacji lokatora
6 miesięcy temu

Oferujemy profesjonalne usługi windykacji lokatora, które zapewniają szybką eksmisję lub alternatywnie możliwość utrzymania wspólnego mieszkania z nieuczciwym lokatorem.

Nasza firma specjalizuje się w szybkim i skutecznym rozwiązywaniu problemów z niepłacącymi najemcami. Staramy się działać w sposób etyczny i z uwzględnieniem prawa, dążąc do jak najbardziej korzystnego rozwiązania dla naszych klientów.

W przypadku sytuacji, gdy eksmisja jest jedynym rozwiązaniem, podejmiemy wszystkie niezbędne kroki prawne w celu skrócenia procesu do minimum. Mamy doświadczenie w przeprowadzaniu windykacji i będziemy monitorować i dokładnie współpracować z klientem na każdym etapie.

Alternatywnie, oferujemy również możliwość utrzymania wspólnego mieszkania z nieuczciwym lokatorem. Wspólnie ustalimy warunki i umowę, która minimalizuje ryzyko powtarzających się problemów i zapewnia płynność finansową Klienta. Będziemy działać jako pośrednik i mediator, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron.

Jeśli masz problem z nieuczciwym lokatorem i potrzebujesz pomocy w szybkiej eksmisji lub znalezieniu rozwiązania, skontaktuj się z nami. Nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, którzy są gotowi Ci pomóc.

bartek01
8 miesięcy temu

Czy chodzi o sytuację związana z windykacją lokatora?

Janek
2 lat temu

Witam. Czy umowa o wynajem okazjonalny chroni właściciela mieszkania przed nieuczciwym lokatorem i może on go wyeksmitować, jak tamten nie będzie płacił?