Windykacja lokatora – szybka eksmisja, czy wspólne mieszkanie?

Najlepsze sposoby windykacji uciążliwych lokatorów. Szybka eksmisja nieuczciwych obywateli. Mieszkanie komunalne z gminy dla bezdomnych. Jak wyrzucić z mieszkania najemcę? Wezwanie do zapłaty czynszu. Nieterminowe regulowanie należności za gaz, wodę i prąd. Najlepsza firma windykacyjna.

Każdy z nas szuka coraz więcej pomysłów na to by zarobić dodatkową gotówkę, bądź też chociażby zminimalizować dotychczasowe koszta. Sposobów na tego typu działania wydają się nie mieć końca. Jednym z nich jest wynajem mieszkania, bądź też pokoju we własnym mieszkaniu innemu lokatorowi. Nie dość że osoba ma dodatkowe towarzystwo, to dodatkowo na tym zarabia. Co jednak jeśli lokator okazuje się po pewnym czasie osobą nierzetelną, która nie płaci za lokal?

Windykacja nierzetelnego lokatora

Zaprzestanie płacenia za wynajmowane mieszkanie, czy też pokój wiąże się z koniecznością podjęcia bardziej radykalnych działań aniżeli zwykłe prośby o uregulowanie należności. W takich wypadkach koniecznie należy przejść do działań skupiających się na miękkiej windykacji. Przede wszystkim chodzi tutaj o rozmowy na temat tego dlaczego lokator nie spłaca zobowiązania i kiedy może tego dokonać. W większości przypadków takie podejście pomaga.

Niemniej jednak zdarzają się także lokatorzy, na których miękka windykacja zdaje się nie działać. Wówczas niezależnie od panujących relacji, należy dostarczać pisemne monity, które wzywają do uregulowania należności. Jeśli i w tym przypadku dług nie zostanie spłacony, właściciel mieszkania może ubiegać się o eksmisję. Zapisy w umowie pozwalają wówczas między innymi na zerwanie umowy.

Oporni lokatorzy niekiedy nadal pozostają w mieszkaniu. Wówczas sprawa powinna trafić do sądu, gdzie wydane nakazy pozwolą komornikowi na dalsze działania. Warto jednak wiedzieć, że eksmisja nie może mieć miejsca do czasu kiedy lokator nie znajdzie sobie innego lokum. Zazwyczaj w takich przypadkach dostaje mieszkanie komunalne od gminy. Niemniej jednak to nie jest warunkiem, a właściciele mieszkania mogą nadal mieć na głowie uciążliwego lokatora. Prawo bardzo chroni lokatorów, nawet bardziej niż właścicieli mieszkań.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments