Sprawne wyjście z długów – antywindykacja dla każdego

Działania antywindykacyjne nie należą do łatwych. Stąd konieczność, by zajmowali się nią specjaliści w tej dziedzinie. Głównym celem antywindykacji jest oczywiście ochrona dłużnika zarówno przed windykacją, jak i negatywnym działaniem windykatora.

Zauważyć można, że polskie prawo nieco pobłażliwiej traktuje dłużnika. Jest on niejako uprzywilejowany podczas sporu z wierzycielem. Istotny jest fakt, że antywindykacja polega na umiejętnym, wręcz profesjonalnym stosowaniu aktualnego prawa. Wówczas możliwe jest ograniczenie możliwości oraz podejmowanie działań windykacyjnych względem Dłużnika.

Mimo, że usługi antywindykacyjne są bardzo potrzebne, to wciąż podszywają się pod jej usługi zwykli pośrednicy kredytowi. Ich zadaniem jest naciągnięcie dłużników na swój produkt. W sytuacji, kiedy osoba ta już posiada nie jedno zadłużenie, bardzo prawdopodobne jest, że jego spirala zadłużenia radykalnie się powiększy. Z biegiem czasu, dłużnik nie będzie w stanie nic zrobić.

Ważne więc, by odróżnić fałszywe działania antywindykacyjne, od tych prawdziwych, które powinny opierać się na przeciwdziałaniu bardzo uciążliwym działaniom windykacyjnym, takim jak na przykład:

  • ponaglenia telefoniczne, listowne, e-mailowe, smsowe;
  • ciągłe odwiedziny windykatorów terenowych w: domu, pracy, u sąsiadów – celem zebrania możliwie najwięcej informacji o dłużniku;
  • wpisywanie do rejestrów dłużników, na przykład: KRD, BIK, ERIF;
  • nękanie nakazami zapłaty oraz wyrokami sądowymi;
  • podjęcie egzekucji komorniczej.

Ponadto, antywindykacja powinna pomagać dłużnikom w ciężkim procesie wychodzenia z problemów – przede wszystkim finansowych. Może się to odbyć między innymi poprzez odrzucenie roszczenia, z powodu wad prawnych wierzytelności. Możliwe wówczas staje się umorzenie pokaźnej części zobowiązania.

Najważniejsze jest to, by świadomie i dobrowolnie otworzyć się na działania profesjonalnych antywindykatorów. Dzięki nim możliwe jest wyjście z pozornie beznadziejnej sytuacji i stanąć na własne nogi. Co więcej, nie rzadko wówczas dochodzi do przewartościowania spraw oraz otworzenia nowej działalności gospodarczej, która pozbawiona jest złych decyzji.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments