Zaostrzone kary za okłamanie komornika

Podanie komornikowi nieprawdziwych informacji jest srogo karane. Zaostrzenie tych kar ma za zadanie zdyscyplinowanie dłużników do prawdomówności oraz terminowego spłacania zobowiązań. Zbyt wysokie zaufanie do dłużników może przynieść więcej negatywnych skutków niż korzyści. Co ciekawe dotyczy to także samych zainteresowanych.

Wraz ze wzrostem wszelkich działań mających na celu oszustwo względem komornika zaostrzyły się przepisy, a tym samym kary za ten czyn. Dłużnicy nie mogą doprowadzić do utrudniania egzekucji komorniczej. Zarówno odmowa składania zeznań, jak i wprowadzanie komornika w błąd może skutkować karą pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych.

Jeszcze do niedawna maksymalną karą za takie działanie było najwięcej 500 złotych. Aktualnie musiało dojść do jej zaostrzenia, ponieważ dłużnicy nie obawiali się takich kosztów. Z całą pewnością podniesienie wysokości grzywien ułatwia komornikom podejmowanie działań egzekucyjnych.

Oferty - Zaostrzone kary za okłamanie komornika

  • Tanie pożyczki z komornikiem...

    Tanie pożyczki z komornikiem dla każdego na dowolny cel Oferta dla osób, które mają: * zajęcia komornicze * długi *…zobacz ofertę »

Mimo, że nie każdy o tym wie, w tym przede wszystkim dłużnicy, to komornik ma całkowite prawo do domagania się od dłużnika tego, by ten udzielił wyjaśnień dotyczących jego majątku, na którym ma dojść do egzekucji. Co więcej, ma prawo pozyskiwania informacji zarówno o dłużniku, jak i jego majątku od: Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przedsiębiorstw maklerskich, baków, spółdzielni mieszkaniowych, czy chociażby zarządu wspólnot mieszkaniowych.

Zdarzają się przypadki, że któraś z wyżej wymienionych instytucji podaje nieprawdziwe informacje na temat określonego dłużnika. Wówczas na mocy prawa, komornik może nałożyć na danego pracownika, bądź kierownika pełną grzywnę. Nie ma w takim przypadku odstępstw, gdyż za swoje czyny należy płacić wyznaczoną karę.

zaostrzone kary za oklamanie komornika - obrazek 1
Żadna firma pozabankowa będąca członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku i nie stosuje żadnych ukrytych opłat.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lukasz
7 miesięcy temu

Jakie są zaostrzone kary za okłamanie komornika?

Oferta pożyczkowa skierowana dla osób mających zajęcia komornicze
5 lat temu

Tanie pożyczki z komornikiem dla każdego na dowolny cel

Oferta dla osób, które mają:
* zajęcia komornicze
* długi
* debet na koncie
* pilne wydatki
* chwilowy brak środków na koncie
* bez naliczania odsetek za zwłokę w płatnościach

Idealnie trafiłeś – NASZA FIRMA POŻYCZA KAŻDEMU!
środki do 30 000 zł rozłożone nawet na 60 rat
* cała procedura online, bez wychodzenia z domu
*szybko, bezpiecznie, anonimowo!
*U Nas przed podpisaniem umowy wiesz dokładnie ile musisz zwrócić!

Zostaw komentarz, napisz ile potrzebujesz i w jakim mieście mieszkasz. Wróć na naszą stronę ponownie!