Windykacja nieistniejącego długu – czy to jest w ogóle możliwe?

Jak przebiega windykacja nieistniejącego długu? Fałszywe odzyskiwanie cudzych należności. Jak nie dać się niedoinformowanym windykatorom. Warto znać własne prawa w przypadku windykacji długu, który nie powstał. Niecodzienna windykacja nieistniejącego zobowiązania dłużnika.

Większość firm windykacyjnych zajmuje się skutecznym odzyskiwaniem należności wierzyciela. To właśnie on decyduje się na powołani ich do działania, gdyż samodzielnie nie jest w stanie skutecznie odebrać swoich należności. Zazwyczaj jest nim przedsiębiorca, który ma wiele spraw do załatwienia oraz nadzorowania. Zazwyczaj, żądania są uzasadnione, ponieważ istnieje faktyczne zadłużenie. Niemniej jednak pojawiają się sytuacje, w których dochodzi do windykacji długu nieistniejącego.

Niestety ciężkie czasy, w których większości osób brakuje środków pieniężnych na normalne życie doprowadziły do tego, że coraz częściej pojawiają się problemy z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie mogąc sobie poradzić z odzyskiwaniem należności wierzyciele udają się do firm windykacyjnych, które mają zająć się skuteczną windykacją. Mimo, że są to doświadczone firmy, zdarza się, że dochodzi do windykacji mimo braku takiej konieczności. Rzekomy dłużnik wówczas jest nękany telefonami, a niekiedy nawet nachodzony we własnym mieszkaniu, czy miejscu pracy.

Nieistniejący dług to taki, gdzie nie pojawiła się prawna podstawa do tego, by w ogóle ubiegać się o jakąkolwiek zapłatę. Podkreślić tutaj należy, że nie chodzi tutaj o przedawnione wierzytelności. W takim przypadku istnieje prawo odzyskiwania należności, mimo że może to przynieść więcej wydatków niż zysków.

Do tego typu windykacji dochodzi przez roztargnienie oraz odsprzedania długi przez danego przedsiębiorcę. Ten nie informuje nabywcy o faktycznym stanie rzeczy, przez co naraża nie tylko dłużnika, ale i nowego posiadacza wierzytelności. Bardzo często mowa o takiej sytuacji w przypadku przesłania towaru, który nie został zamówiony przez konsumenta. Według przedsiębiorcy na przykład egzemplarz książki nie jest darmowy, tylko należy za niego zapłacić, lub też uregulować w terminie należność.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
geffen74
6 miesięcy temu

Witam. Szukam pożyczki na spłatę zadłużeń.
Proszę o pilną pomoc

Dzięki nam nie grozi Ci windykacja niesłusznych długów
7 miesięcy temu

Windykacja nieistniejącego długu – zobacz czy to jest w ogóle możliwe?

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z sytuacją, w której byłeś obciążony nieistniejącym długiem? W takim przypadku, najpewniej zastanawiasz się, czy jest jakiś sposób, aby unieważnić tę długoterminową odpowiedzialność. Odpowiedź jest prosta – tak, możliwe jest zastosowanie odpowiednich środków prawnych w celu zlikwidowania takiego zadłużenia.

Jako firma specjalizująca się w windykacji, oferujemy Ci nasze usługi w odzyskiwaniu długów, niezależnie od ich stanu. Nasz doświadczony zespół prawników i specjalistów od windykacji skrupulatnie przeanalizuje dokumenty finansowe i umowy, aby zidentyfikować ewentualne nieścisłości.

Następnie podejmiemy kroki prawne, aby udowodnić, że dług nie istnieje lub został niewłaściwie zaksięgowany. Będziemy się kontaktować z wierzycielami w Twoim imieniu, dyskutować z nimi w celu osiągnięcia porozumienia lub zablokowania wszelkich działań mających na celu ściągnięcie nieistniejącego długu.

Jeśli masz dowody potwierdzające, że taki dług nie istnieje, skontaktuj się z nami już dzisiaj. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie procesu, zapewniając profesjonalne doradztwo i pomoc prawna. Pamiętaj, że masz prawo bronić się przed niesprawiedliwymi roszczeniami finansowymi.