Czy możliwa jest windykacja niskich kwot?

Jak odzyskać niskie kwoty zaległego zobowiązania? Firma windykacyjna odzyska Twoje należności bez sprawy sądowej. Błyskawiczna i tania windykacja niskich należności od osób prywatnych i firm i przedsiębiorstw. Skuteczna regulacja należnych środków pieniężnych niezależnie od wysokości ich kwoty.

Pojawienie się konieczności sięgnięcia po windykacje tożsame jest z pojawieniem się problemów w spłacie zobowiązania przez klienta. Innymi słowy, klient zaprzestał regulowania należności względem wierzyciela bez uprzedniego poinformowania go o zaistniałej trudnej sytuacji. Można mówić o dwóch rodzajach windykacji. Pierwsza to windykacja polubowna, która opiera się na monitorowaniu spłat danego dłużnika, ale i obserwowanie zaległości w przypadku, gdy się pojawiają. Drugi rodzaj to już windykacja sądowa. Koniecznością w jej przypadku jest otrzymanie z sądu wyroku, bądź też nakazy zapłaty. W przypadku wzbogacenia go o klauzulę wykonalności, jest już tytułem wykonawczym, gdzie komornik może podjąć się egzekucji komorniczej.

Analizując poszczególne etapy windykacji można zauważyć zawsze pewną tendencję. W pierwszej kolejności pojawia się postępowanie polubowne. Mowa tutaj o wszelkich rozmowach pomiędzy stronami oraz ustaleniu wspólnie daty, w której ma dojść do ostatecznej spłaty zobowiązania. Jeśli te działania nie przynoszą rezultatów, należy przejść do postępowania sądowego. Jeśli na dłużnika nie działają rozmowy, ani monity, sprawę trzeba oddać do sądu. Wraz z tytułem egzekucyjnym można ubiegać się o dalszy, już znacznie aktywniejszy zwrot środków pieniężnych.

Mogłoby się wydawać, że opisane postępowania są typowe i stosowane wyłącznie w przypadku zaprzestania spłaty wysokich należności. Pojawiają się one jednak również w przypadku niskich zaległości. W takich wypadkach to bank, czy inna jednostka będąca wierzycielem decyduje od jakiej wysokości podejmuje się standardowej windykacji. Jako, że firmy windykacyjne biorą prowizję od wyegzekwowanej kwoty, co stanowi ich wynagrodzenie, to chętniej podejmują się spraw, które opierają się o wysokie kwoty. To jednak nie znaczy, że odrzucają te, które nie są tak zarobkowe. Jednak wierzyciel musi wówczas wiedzieć, że ic wynagrodzenie może okazać się wyższa, aniżeli egzekwowana od dłużnika zaległa kwota.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robert
2 miesięcy temu

Czy możliwa jest windykacja niskich kwot?