Kiedy firma windykacyjna przejmuje dług

Nagłe problemy finansowe mogą pojawić się w życiu każdego człowieka. Wpływ na to może mieć bardzo wiele czynników, jak chociażby utrata pracy, czy też zwykły brak rozsądku przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań. Zazwyczaj długie zwlekanie z regulowaniem wierzytelności wiąże się z przejęciem naszego długu przez firmę windykacyjną. Warto więc poznać zakres działań windykatorów, a także nasze prawa temu towarzyszące.

Racjonalne podejście do sytuacji

Przede wszystkim, kiedy skontaktuje się z nami negocjator, mamy możliwość wynegocjowania warunków spłaty, które nie rzadko są nawet bardziej korzystne, niż w przypadku pierwotnego wierzyciela. Kontakt może nastąpić telefonicznie, drogą internetową, lub też windykator odwiedzi dłużnika osobiście. Będziemy musieli podać przy tej okazji dane osobowe, co jest elementem standardowej procedury. Służy to ustaleniu tożsamości osoby zalegającej z wierzytelnościami oraz wyeliminowaniu ewentualnych pomyłek.

Należy liczyć się także z tym, że nasz dług zostanie sprzedany innemu podmiotowi. Ma on prawo do odzyskiwania należności wszelkimi dostępnymi metodami. Oczywiście wcześniej dłużnik musi zostać o tym poinformowany. Inną opcją stosowaną w stosunku do dłużników, jest przekazania, a właściwie odsprzedanie długu funduszowi sekurytyzacyjnemu. Wówczas to przysługuje nam prawo do negocjowania z nim właśnie warunków spłaty.

Oferty - Kiedy firma windykacyjna przejmuje dług

  • NOWOŚĆ NA RYNKU! OFERTA...

    NOWOŚĆ NA RYNKU! OFERTA SZYBKICH POŻYCZEK DLA ZAÐŁUŻONYCH I OSÓB Z KOMORNIKIEM! Pożyczka dla zadłużonych i z komornikiem na dogodnych…zobacz ofertę »

Przedawnienie roszczeń jednym ze sposobów

Warto także wiedzieć, czemu towarzyszy przedawnienie roszczenia. Otóż występuje ono w sytuacji, kiedy dłużnik wstąpi na drogę sadową i otrzyma orzeczenie, mówiące o tym, że z zaistniałej sytuacji dłużnik nie jest w stanie spłacić zobowiązań i oddala powództwo dotyczące spłaty wierzytelności. Jednakże nawet wówczas wierzyciel ma prawo podejmować próby odzyskania przedawnionego długu na drodze pozasądowej. Niemniej jednak, nie można zapominać o tym, że przedawnienie nie powoduje znikania długu, a jedynie wskazuje na to, że wierzyciel musi działać w sprawie odzyskania długu na własną rękę, bez pomocy sądownej.

Działania bardziej wiążące

Bardzo skutecznym sposobem odzyskiwania długów jest groźba wpisania dłużnika do jednego z biur informacji gospodarczej, co będzie miało duży wpływ na jego późniejszą zdolność kredytową. Ostatecznym działaniem jest jednak skierowanie sprawy do sądu, a także egzekucja komornicza. Dzieje się tak w sytuacji, gdy dłużnik odmawia chęci jakiejkolwiek współpracy. Sprawy tego rodzaju rozpatrywane są bardzo szybko i w znacznej większości przypadków, wydają zadowalający dla wierzyciela wyrok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Napisz do nas już dziś
1 miesiąc temu

Firma windykacyjna przejmuje dług, gdy dłużnik nie ureguluje swojego zobowiązania w ustalonym terminie. Skorzystaj z naszych usług, aby odzyskać swoje pieniądze skutecznie i profesjonalnie.

Marcin
6 miesięcy temu

Kiedy firma windykacyjna przejmuje dług?

koteczek1234
8 miesięcy temu

Kiedy firma windykacyjna przejmuje dług?

UZYSKAJ SZYBKĄ GOTÓWKĘ MIMO ZADŁUŻEŃ I KOMORNIKA
5 lat temu

NOWOŚĆ NA RYNKU! OFERTA SZYBKICH POŻYCZEK DLA ZAÐŁUŻONYCH I OSÓB Z KOMORNIKIEM!

Pożyczka dla zadłużonych i z komornikiem na dogodnych warunkach!
Dopasujemy pożyczkę do twoich możliwości finansowych

* nie musisz mieć dobrej historii kredytowej
* akceptujemy zaległości w BIK
* możesz mieć zajęcia komornicze

Zdobądź gotówkę na dowolny cel bez:
* zaświadczeń o dochodach
* wychodzenia z domu
* badania baz dłużników

PRZEDSTAW NAM TWOJĄ SYTUACJĘ W KOMENTARZU, NAPISZ JAKIEJ KWOTY POTRZEBUJESZ, A POMOŻEMY CI W UZYSKANIU NAJLEPSZEJ POŻYCZKI NA JUŻ!