Jak w praktyce wygląda pomoc zadłużonym?

Rzeczywista pomoc zadłużonym musi za fundament posiadać faktyczne spotkanie się z zainteresowanym. Tak naprawdę nie da się w pełni zrozumieć sytuacji zadłużonego przez krótką rozmowę telefoniczną, czy też formularz. Stąd jasno widać, że wszystkie pseudo firmy oddłużeniowe, które sprowadzają się do wirtualnego kontaktu mogą być nieco niepewne.

Zdarza się, że osoba zadłużona przez swoją postawę zdradza więcej niż przekazuje werbalnie. Może ona sama nie zdawać sobie z tego sprawy. Niemniej jednak doświadczona osoba wykryje to i wykorzysta do skutecznego oddłużenia. Uchodzi przekonanie, że osobiste stawienie się w firmie oddłużeniowej jest bardziej kosztowne, aniżeli poradnictwo i pomoc przez Internet. Nic mylnego. Ponadto, niekiedy znacznie korzystniej jest skorzystać z nieco droższych ofert, które przynoszą zdecydowanie atrakcyjniejsze zyski.

Na praktyczną pomoc osobom zadłużonym składa się kilka etapów. Wśród nich znajduje się wspomniane wcześniej, bezpośrednie spotkanie. Jest to idealny czynnik do poznania zadłużonego oraz wykrycia jego nastawienia. Poznaje się tu jego osobę, ale także sytuację zawodową, rodzinną, materialną oraz mieszkaniową. W bezpośredni sposób można przeanalizować umowy kredytowe oraz wszelkie inne pisma, jakie zadłużony dotychczas dostał. Zazwyczaj otrzymuje je od windykatora, komornika oraz banków i firm finansowych. Dzięki temu zadłużony poznaje swoją aktualną sytuację i wie czego może się spodziewać.

W dalszej kolejności może dojść do stworzenia najbezpieczniejszego planu oddłużenia. Pętla zadłużenia wówczas stopniowo będzie luźniejsza, aż w końcu osoba zadłużona stanie na własne nogi. Jako, że scenariusz ten zależny jest od wielu części składowych, koniecznością jest bezpośrednie spotkanie oraz luźna rozmowa na wszelkie możliwe, związane ze sprawą tematy.

W sytuacji, kiedy plan oddłużenia zostaje zaakceptowany przez obie strony, może zostać wcielony w życie. Proces wyjścia z długów zazwyczaj nie trwa krócej niż kilka miesięcy. Co więcej, uważa się go za długofalowy, gdyż niekiedy sięga nawet kilku lat. Plan podzielony zostaje na kilka, nie mniej ważnych odcinków. Warto jednak wiedzieć, że zawsze dłużnikowi towarzyszy opiekun. Może on liczyć na wsparcie, ale również pytać o wszelkie kwestie, które nie są dla niego jasne. Ponadto, jako, że opiekun jest jednocześnie prawnym pełnomocnikiem, może reprezentować go, ale również prowadzić szereg negocjacji poprawiających jego sytuację.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Udzielamy pomocy osobom zadłużonym
7 miesięcy temu

Pomoc zadłużonym obejmuje fachowe doradztwo oraz wsparcie w negocjacjach z wierzycielami w celu restrukturyzacji długów. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, dyskrecję i skuteczne rozwiązania. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć proces odzyskiwania stabilności finansowej i pozbycia się długów.