Zaostrzenie kar za okłamanie komornika

[browser-shot url=”http://www.windykacja-oddluzanie.pl/” width=”300″]

Zaostrzone zostały kare na podanie komornikowi nieprawdziwych informacji.

Celem tego zabiegu jest zdyscyplinowanie dłużników do terminowego spłacania swoich zobowiązań oraz prawdomówności. Dłużnicy nie mogą doprowadzić do utrudniania egzekucji komorniczej. Do niedawna karą za wprowadzanie komornika w błąd lub odmowa składania zeznań wynosiła 500 złotych. Aktualnie za takie działanie można ponieść karę 2000 złotych. Dłużnicy nie obawiali się wcześniejszych kosztów, dlatego karę podniesiono. Ma to ułatwić komornikom podejmowanie działań egzekucyjnych. Nie każdy bowiem wie o tym, że komornik ma prawo do domagania się od dłużnika udzielenia wyjaśnień dotyczących majątku, na którym ma dojść do egzekucji.

Więcej danych dostępne tutaj.

Źródło:http://www.windykacja-oddluzanie.pl/zaostrzone-kary-za-oklamanie-komornika/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz co grozi za okłamanie komornika
7 miesięcy temu

Szanowni Państwo,

Nasza firma, działająca na rynku usług komorniczych, pragnie zaostrzyć kary dotyczące okłamywania komornika. Jesteśmy świadomi, że coraz większa liczba dłużników próbuje manipulować swoimi danymi finansowymi w celu uniknięcia spłaty długów. Dlatego też, jako przedstawiciel branży, zależy nam na wprowadzeniu surowszych sankcji wobec osób, które świadomie oszukują komorników.

Obecnie, karanie osób okłamujących komornika nie jest wystarczająco odstraszające, przez co wielu dłużników nadal podejmuje ryzyko nieuczciwych działań. Dlatego proponujemy wprowadzenie nowej ustawy, która znacząco zwiększy karę dla takich osób. Proponujemy zwiększenie maksymalnej kwoty grzywny za okłamanie komornika oraz wprowadzenie kary pozbawienia wolności dla powtarzających się przestępców.

Nasza firma zgłasza się również jako partner dla Komorników Sądowych oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, oferując nasze profesjonalne wsparcie, w zakresie świadczenia usług związanych z wykrywaniem oszustw i dochodzeniem wierzytelności. Wierzymy, że nasza specjalistyczna wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie pozwolą nam skutecznie identyfikować dłużników, którzy próbują okłamać system.

Celem naszej oferty jest narzucenie większych konsekwencji za okłamywanie komornika, co wpłynie na ograniczenie manipulacji finansowych oraz ochronę interesów wierzycieli.

marcin
7 miesięcy temu

Czy przewidziano zaostrzenie kar za okłamanie komornika?