Nowe przepisy dotyczące upadłości

[browser-shot url=”http://www.windykacja.pl/” width=”300″]

Projektowane są zmiany przepisów dotyczących upadłości przedsiębiorstw.

W większości przypadków upadłość oznaczała do tej pory zakończenie prowadzenia działalności i utratę dorobku życia. Planowane zmiany przewidują ulokowanie przepisów dotyczących restrukturyzacji w odrębnej ustawie – Prawo restrukturyzacyjne, a nie jako upadłość z możliwością zawarcia układu. Planowane jest wprowadzenie czterech rodzajów postępowań: o zatwierdzenie układu, przyspieszonego postępowania układowego, postępowania układowego i sanacyjnego. Umorzenie postępowania otworzy wierzycielom drogę do złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości.

Z wprowadzeniem nowych regulacji, zamiast syndyków w postępowaniach restrukturyzacyjnych będą uczestniczyli licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni, o których wyborze będą decydowali głównie wierzyciele i dłużnicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Co powinieneś wiedzieć o prawie upadłościowym
3 miesięcy temu

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu naszą ofertę dotyczącą nowych przepisów dotyczących upadłości. Jako wiodąca firma specjalizująca się w prawie upadłościowym i restrukturyzacji, chcemy zapewnić naszym klientom kompleksową i profesjonalną pomoc w tym zakresie.

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług, obejmujących kolejne etapy procesu upadłościowego. Nasi wysoko wykwalifikowani prawnicy zapewnią doradztwo i wsparcie od momentu złożenia wniosku o upadłość, przez planowanie procesu restrukturyzacji, aż do zakończenia procedur upadłościowych.

Dzięki nowym przepisom dotyczącym upadłości, mamy możliwość zaoferowania naszym klientom innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają szybsze i bardziej skuteczne przeprowadzenie procesu restrukturyzacji. Działamy w zgodzie z obowiązującym prawem, dbając o interesy naszych klientów i starając się osiągnąć jak najkorzystniejsze rezultaty dla wszystkich stron zaangażowanych w proces.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze upadłości i restrukturyzacji, co pozwala nam efektywnie radzić sobie z różnymi przypadkami i sytuacjami. Działamy zarówno po stronie dłużnika, jak i wierzyciela, co umożliwia nam szeroki wachlarz możliwości i strategiczną perspektywę.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty dotyczącej nowych przepisów dotyczących upadłości. Nasi eksperci są gotowi odpowiedzieć na Państwa pytania, wyjaśnić szczegóły procesu oraz przedstawić indywidualne rozwiązanie. Napisz do nas już teraz

Bartek
7 miesięcy temu

Jakie są najnowsze przepisy dotyczące upadłości?

Joanna
8 miesięcy temu

Jakie są nowe przepisy dotyczące upadłości?