Najnowszy raport zainteresowania firmami windykacyjnymi

[browser-shot url=”http://www.atradiuscollections.com/pl/updates-publications/global-collections-review.html” width=”300″]

Jak głosi najnowszy raport Global Collections Review firmy Atradius Collections – zainteresowanie usługami firm windykacyjnych w Europie utrzymuje się na stałym poziomie.

W Północnej Europie firmy najczęściej korzystają z nich w celu ugodowego odzyskania należności. W krajach Europy Wschodniej wynik procentowy zainteresowania jest wyższy niż w roku ubiegłym. Aktualnie wynosi 27%. To i tak niewiele w porównaniu ze średnią Europy – 33%. Większe zainteresowanie tłumaczyć można poprawiającymi się prognozami dla europejskich gospodarek, które łagodzą podejście przedsiębiorstw z Europy Wschodniej i Południowej dla współpracy handlowej. Firmy z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier w celu odzyskania długu korzystają z wewnętrznych zespołów windykacyjnych (61%), kancelarii prawnych (49%) oraz sprzedaży długu (15%). Popularność tego typu prawnych rozwiązań, które umożliwiają odzyskiwanie należności, znacznie maleje w państwach Europy Zachodniej i Północnej na rzecz zewnętrznych firm windykacyjnych.

Bandanie Global Collections Review, które dotyczy Europy zostało przeprowadzone na liczbie 3800 firm z 18 krajów.

Szczegółowe informacje na stronie tu.

Źródło: http://www.atradiuscollections.com/pl/updates-publications/global-collections-review.html

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments