Co może zając komornik a czego nie może.

Komornik nie zajmie:
środków niezbędnych do życia i przetrwania
Komornik zajmie:
ruchomości i nieruchomości
prawa majątkowe
wynagrodzenia za pracę,
rachunek bankowy
wierzytelności

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Masz komornika? My Ci pomożemy!
4 miesięcy temu

Szukasz informacji na temat działań, którymi może zająć się komornik? Oto krótka oferta wyjaśniająca, czym się zajmuje komornik i czego nie może robić.

Komornik to osoba, która działa na podstawie tytułów egzekucyjnych, takich jak wyrok sądowy, postanowienie administracyjne lub wezwanie do zapłaty. Głównym zadaniem komornika jest dochodzenie roszczeń wierzyciela poprzez egzekucję mienia dłużnika.

Czym komornik może się zająć? Komornik ma prawo zajmować i sprzedawać mienie dłużnika, takie jak nieruchomości, samochody, przedmioty wartościowe czy środki z konta bankowego. Komornik może również zająć wynagrodzenie dłużnika, zasiłki, emerytury i inne świadczenia. Ponadto, może wprowadzić do miejsca zamieszkania lub zameldowania dłużnika zakaz zbywania mienia oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Na czym komornik nie może się skupić? Komornik nie może zajmować pewnych przedmiotów, które są niezbędne do podstawowego funkcjonowania dłużnika i jego rodziny, takich jak meble, jedzenie, ubrania czy narzędzia pracy. Ponadto, nie ma prawa zajmować nieruchomości będącej jedynym miejscem zamieszkania dłużnika i jego rodziny.

Warto jednak pamiętać, że komornik przeprowadza egzekucję w ramach obowiązujących przepisów prawa. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do działań komornika, zawsze warto skonsultować się z prawnikiem, który pomoże Ci zrozumieć Twoje prawa i obowiązki.

Pan_M
4 miesięcy temu

Czego komornik może zająć, a czego nie może?

BBq
2 lat temu

Szukam pożyczki z komornikiem na 30 000 zl. Odradzano mi lombardy, bo nie wiadomo co to za ludzie. W banku nie mam szans, więc zostają parabanki. Prosze o pomoc gdzie szukać takiej pożyczki!!!

kkkkkpppp
3 lat temu

witam. Potrzebuje pożyczki na spłacenie komornika. Proszę o pomoc!